Adres
ul. Ojców Oblatów 1, 54-239 Wrocław
Księgarnia
Pn-Pt: 13:00 - 18.00
Nd: 9:30 - 13:00
Jesteśmy wspólnotą odnowy w Duchu Świętym, spotykamy się we Wrocławiu w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju prowadzonej przez Ojców Oblatów. Jesteśmy osobami w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, w sumie jest nas około dwustu osób. Naszym opiekunem duchowym jest ojciec proboszcz Jerzy Ditrich OMI.
od 23. lutego 2022
TBD => Zasady, które spełnia członek wspólnoty Lew Judy
Pierwsze spotkanie odbędzie się:
ŚRODA 23. lutego 2022 o godz. 19 w sali nr 10 przy kościele pw. NMP Królowej Pokoju. Elementem inauguracyjnych każdego spotkania jest uroczysty poczęstunek.
Chcemy go dla Ciebie przygotować, dlatego prosimy potwierdź swoje uczestnictwo.
Wspólnota Lew Judy jest kierowana przez grupę odpowiedzialnych, w skład której wchodzą Animatorzy Małych Grup, Liderzy Diakonii, Liderzy Pomocniczy i Moderator Wspólnoty. Grupa odpowiedzialnych zbiera się raz w miesiącu by wspólnie się modlić, rozeznawać i kierować Wspólnotą. Grupie odpowiedzialnych przewodniczy Moderator Wspólnoty. Dwa razy w roku grupa odpowiedzialnych zbiera się na dłuższym rozeznaniu, na początku roku oraz na przełomie września i października.
Małe grupy są istotnym elementem funkcjonowania wspólnoty Lew Judy, gdyż stanowią miejsce wzrostu w wierze oraz pogłębiania wzajemnych relacji.
Celem małej grupy, podobne jak całej wspólnoty, jest tworzenie środowiska, w którym każda z osób może wzrastać w relacji do Boga i dzielić się tym doświadczeniem z pozostałymi członkami grupy, a także ewangelizować przyprowadzając innych ludzi do Jezusa.
Wszyscy członkowie wspólnoty podzieleni są na małe grupy (6-10 osobowe), które spotykają się regularnie w domach, co najmniej jeden raz w miesiącu. Podczas spotkania rozważane są fragmenty Pisma Świętego i omawiane są nauczania formacyjne. Jest również czas na dzielenie się własnymi radościami i troskami. Zazwyczaj ostatnim elementem spotkania grupy jest wspólny posiłek. Nad całością czuwa animator wybierany przez moderatora wspólnoty oraz liderów pomocniczych.
Zazwyczaj ostatnim elementem spotkania grupy jest wspólny posiłek. Nad całością czuwa animator wybierany przez moderatora wspólnoty oraz liderów pomocniczych.
Wszyscy członkowie Kościoła mają tę samą godność oraz są wzajemnie za siebie odpowiedzialni. Ponadto każdy z nich ma do spełnienia we wspólnocie swoją własną i niepowtarzalną rolę. Aby rozwijać nasze dary i służyć, we wspólnocie można dołączyć do jednej z diakonii:
odpowiedzialny P. Malik
odpowiedzialna R. Skotnicka
odpowiedzialni D.Kucner
odpowiedzialny P. Malik
odpowiedzialni D.Kucner, J. Moczko
odpowiedzialni Ewa Krzystyniak, Gosia Mejer
To właśnie w tej dekadzie, kiedy w Polsce prężnie rozwijał się ruch oazowy, upatrujemy początków naszej wspólnoty.
W 1980 roku z inicjatywy księdza Jana Kruczyńskiego, moderatora Ruchu Światło-Życie z parafii pod wezwaniem świętego Krzysztofa na Psim Polu, zostały zorganizowane na Popowicach rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży. Ówczesny Proboszcz parafii, ojciec Stanisław Cyganiak, wyraził zgodę na podjęcie przygotowań. Wśród osób świeckich, które podjęły trud systematycznej modlitwy oraz pomocy w sprawach organizacyjnych, były m.in. Krystyna Diament, Renata Marciniszyn, Monika Cichocka i inni, których nazwisk dziś nikt nie potrafi przytoczyć. Celem było przyjęcie przez uczestniczących Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Rekolekcje głosił ojciec Andrzej Madej OMI, a zasadniczą częścią było wyświetlenie filmu JEZUS. Po tym wydarzeniu niektórzy z uczestniczących w rekolekcjach postanowili dołączyć do grupy wcześniej już istniejącej (do grupy, która przygotowywała owe rekolekcje). W 1981 roku opiekunem grupy został ojciec Norbert Sojka OMI, po nim, w latach 1984 - 1985, ojciec Piotr Koloch OMI.
Przyjęto formację Ruchu Światło-Życie, założonego przez księdza Franciszka Blachnickiego. Dawał on ludziom świeckim możliwość pogłębienia swojej wiary i czynnego włączenia się w życie Kościoła.
Przez pierwsze lata kształtowały się cele, idee i struktury Wspólnoty. Kilkakrotnie zmieniali się też opiekunowie. Stabilizacja i rozwój nastąpiły właśnie w latach dziewięćdziesiątych.
Do Wspólnoty wstąpiło wiele osób. Powstawały nowe grupy i diakonie. Uczyliśmy się ewangelizować, wychodząc z naszą wiarą poza obręb parafii. Wyjeżdżaliśmy na różne nauczania i szkolenia. Na ulicach Wrocławia prowadziliśmy ewangelizacje ze śpiewem, świadectwami i pantomimą. Braliśmy udział w akcji „Ewangelizacja 2000”. Dla początkujących wspólnotowiczów prowadziliśmy Elementarz, po którym następowała trzyletnia formacja, zakończona wstąpieniem do Przymierza. Co roku odbywały się rekolekcje letnie, które były podsumowaniem rocznego cyklu formacji. Opiekunami Wspólnoty w tamtym okresie byli ojciec Andrzej Ziętkowski OMI, a po nim ojciec Marek Michalik OMI.
W połowie lat dziewięćdziesiątych, na skutek zmian organizacyjnych, Wspólnota przestała być częścią Ruchu Światło-Życie.
Nazwę Lew Judy przyjęliśmy w 1993 roku.
Struktury, w których Wspólnota jest dziś obecna, to popowicka parafia, Wspólnoty Przymierza i Europejska Sieć Wspólnot Chrześcijańskich ENC. Od kilku lat wspomagamy materialnie i duchowo szkołę dla sierot w Muvalii (Indie).
Do czerwca 2003 r. opiekunem był ojciec Jerzy Ditrich OMI, następnie przez trzy lata ojciec Robert Wawrzeniecki OMI, do roku 2011 ojciec Mieczysław Hałaszko OMI. Teraz pieczę nad nami sprawuje ojciec proboszcz popowickiej parafii, ponownie Jerzy Ditrich OMI. Jubileusz trzydziestolecia istnienia obchodziliśmy w maju 2010 roku.
Aktualnie Wspólnota liczy około 120 osób. Liderem jest Piotr Rotte, liderami pomocniczymi Elżbieta Myśkow, Robert Szarecki oraz Piotr Sztuba.
Formację przenieśliśmy do małych grup, na których rozważamy tematy poświęcone pogłębianiu naszej wiary i odnowie w Duchu Świętym. Grup we Wspólnocie jest kilkanaście.
Raz w miesiącu, w drugi piątek, spotykamy się na Spotkaniach Modlitewnych, na których uwielbiamy Pana śpiewem i modlitwą. W trzecią niedzielę adorujemy Pana; adoracja prowadzona jest przez młodzież z naszej Wspólnoty. W czwartą niedzielę spotykamy się na najważniejszym zgrupowaniu – na Wspólnotowej Eucharystii. Od kilku lat rozwija się Sieć Modlitwy Wstawienniczej. W każdy poniedziałek działa grupa Modlitwy Strategicznej. Organizujemy w parafii kursy Alfa, kursy bierzmowanych, formacje młodzieżowe.
Nasze więzi umacniamy na wyjazdach rekolekcyjnych - w maju i w czasie wakacji.