Adres
ul. Ojców Oblatów 1, 54-239 Wrocław

Księgarnia
Pn-Pt: 13:00 - 18.00
Nd: 9:30 - 13:00

ɘ n c

European network of communities

Czym jest sieć ENC?

Europejska Sieć Wspólnot jest dobrowolnym stowarzyszeniem suwerennych wspólnot katolickich i ekumenicznych z całej Europy, które łączą wspólne wartości oraz zobowiązanie do aktywnego wspierania siebie nawzajem we wszelkich sytuacjach, aby wypełnić dany im nakaz Boży.

Wspólnoty należące do ENC

ENC jest otwarta na przyjmowanie nowych członków i wspólnot.

Wspólnoty należące do sieci ENC przyjmują 7 zasad - wartości.

W języku angielskim wszystkie zaczynają się na “c”, stąd określenie “7C”.

Chrystocentryzm

Christ-centered

Wyznajemy, że Jezus - Głowa Kościoła - jest również Fundamentem i Kamieniem Węgielnym naszych wspólnot. Poddanie Mu się całym sercem stanowi podstawę naszego wspólnego życia.

Charyzmaty

Charismatic

Poddajemy się prowadzeniu Ducha Świętego i zachęcamy wszystich członków naszych wspólnot do odkrywania i wykorzystywania wszystkich danych im przez Boga "darów". Obejmują one zarówno naturalne zdolności, jak i twz. "dary łaski" (charyzmaty).

Troska

Caring

Jako wspólnoty pragniemy w naszym życiu i posłudze odzwierciedlać Boże serce pełne współczucia dla całej ludzkości. W związku z tym jesteśmy oddani temu, aby odpowiadać na duchowe i fizyczne potrzeby członków naszych wspólnot oraz osób spoza naszych grup. Uznajemy ważność istnienia w naszych wspólnotach struktur (dusz)pasterskich, które umożliwiają nam lepiej opiekować się sobą nawzajem.

Powołanie

Called

Wierzymy, że sam Bóg nakazał nam utworzenie naszych wspólnot oraz, że ma On szczególne i innowacyjne plany dla każdej z naszych grup.

Relacje

Connected

Uważamy, że nasze wspólnoty stanowią część większej "rodziny" chrześcijan. Zachęcamy członków naszych wspólnot do tego, aby podtrzymywali zdrowe relacje i żywe więzi ze swoimi rodzinami, znajomymi, społecznościami, kościołami oraz - w sensie ekumenicznym - całym Ciałem Chrystusa.

Posłanie

Commissioned

Staramy się być otwarci przez przyjmowanie do naszych szeregów chrześcijan niezależnie od płci, wieku, stanu cywilnego, czy Kościoła, z którego się wywodzą. Wierzymy, że Ewangelia nakazuje nam otwierać się w naszej posłudze na świat przez gotowość bycia "solą i światłem" we wszystkich dziedzinach życia naszego społeczeństwa.

Przymierze

Committed

Poddajemy się powołaniu Bożemu i obiecujemy podtrzymywać nasze wspólne wartości oraz wizję dla naszych grup. Chcemy starać się o dobro i duchowy wzrost naszych wspólnot oraz budować zdrowe, długotrwałe relacje między członkami naszych grup.

Bądź na bieżąco

Więcej o ENC na stronie. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.