Adres
ul. Ojców Oblatów 1, 54-239 Wrocław

Księgarnia
Pn-Pt: 13:00 - 18.00
Nd: 9:30 - 13:00

Spotkanie z bp Maciejem

„Spotkanie człowieka z człowiekiem” – zatytułował spotkanie biskupa z przedstawicielami wspólnot parafii Popowickiej nasz opiekun, ojciec Błażej. Odbyło się ono 26 października w sali św. Eugeniusza.

Co pięć lat każda parafia wizytowana jest przez Ordynariusza diecezji, bądź wyznaczonego przez niego reprezentanta. W tym roku wizytację parafii pw. NMP Królowej Pokoju miał odbyć bp J. Kiciński CMF, ale się rozchorował i w zastępstwie przybył bp Maciej Małyga.

zdj. Oblaci Wrocław

Duszpasterz ten słynie w opinii świeckich ze swej serdeczności, otwartości i przełamywania barier. Nie inaczej było i na tym spotkaniu. Każdy obecny (przybyło około 60 osób) został osobiście przywitany uściskiem dłoni.

zdj. Oblaci Wrocław

Następnie bp Maciej rozpoczął modlitwą o dobry czas tego spotkania, wyrażeniem wdzięczności przybyłym i zaangażowanym w budowanie wspólnego dzieła – Kościoła. O. Błażej, proboszcz sprawujący funkcję gospodarza, wywoływał po kolei przedstawicieli wspólnot działających przy parafii ojców Oblatów. Każdy miał szansę opowiedzieć w kilku zdaniach o misji i charyzmacie grupy. Bp Maciej był aktywnym słuchaczem, z zainteresowaniem zadawał pytania. Wielokrotnie ten serdeczny dialog przerywany był wyrazami radości i śmiechu, gdy biskup nawiązywał do swej nieodległej przeszłości.

zdj. Oblaci Wrocław

To było interesujące spotkanie, pełne radości i wzajemnego szacunku. Dialog człowieka z człowiekiem. W jednej sali zgromadzili się: wierni – oddani wspólnocie Kościoła, pragnący służyć swoimi darami z poczuciem odpowiedzialności za wspólny dom; przybyli na wezwanie Pasterza, który jest bliski, autentyczny, szczerze zainteresowany tym, kim są. Wyszliśmy ze spotkania zbudowani, z pełnym przekonaniem: Kościół ma sens!