Uwierz!

Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka.
Bóg Stwórca zdaje się mówić całemu stworzeniu: „Dobrze, że jesteś”
/ Jan Paweł II „Przekroczyć próg nadziei” /Już czas, abyś UWIERZYŁ, że nie jesteś sam ze swoim życiem, swoimi problemami i troskami.
WIARA to nie zbiór praktyk religijnych, idei filozoficznych czy jakaś powinność
Wiara to przekonanie, że BÓG JEST, działa na co dzień i jest konieczny do tego, żeby być szczęśliwym.


ZAWSZE JEST NADZIEJA
BO JEST BÓG

 

Powiedz to z nadzieją:

Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że mnie kochasz. Dotychczas sam kierowałem swoim życiem i chcę to zmienić. Przepraszam, że byłem daleko od Ciebie. Otwieram Ci moje serce, przyjmuję Cię naprawdę do mojego życia jako mojego Zbawiciela i Pana. Poddaję się Twojemu prowadzeniu i chcę postępować tak, jak Ty chcesz. Proszę przemień moje życie, daj mi nadzieję i radość, której Ty jesteś źródłem.
Zachęcam Cię, abyś zaczął czytać Nowy Testament, opowiadaj Bogu, co dzieje się w Twoim życiu i znajdź swoje miejsce – ludzi, którzy podobnie jak Ty zaufali Bogu i mogą Tobie pomóc, a Ty im.


WSPÓLNOTA

Justyn do Diogneta – II w. n.e.
„Chrześcijanie nie różnią się od innych ludzi …
…ani miejscem zamieszkania, ani językiem, ani strojem. Nie mają bowiem własnych miast, nie posługują się jakimś niezwykłym dialektem, ich sposób życia nie odznacza się niczym szczególny. Mieszkają w miastach […], jak komu wypadło, stosując się do miejscowych zwyczajów w ubraniu, jedzeniu, sposobie życia, a przecież samym swoim postępowaniem uzewnętrzniają owe przedziwne i wręcz paradoksalne prawa, jakimi się rządzą. Mieszkają każdy we własnej ojczyźnie, lecz niby obcy przybysze. Podejmują wszystkie obowiązki jak obywatele i znoszą wszystkie ciężary jak cudzoziemcy. Każda ziemia obca jest im ojczyzną i każda ojczyzna ziemią obcą. Żenią się jak wszyscy imają dzieci, lecz nie porzucają nowo narodzonych. Wszyscy dzielą jeden stół, lecz nie jedno łoże. Są w ciele, lecz żyją nie według ciała. Przebywają na ziemi, lecz są obywatelami nieba. Słuchają ustalonych praw, z własnym życiem zwyciężają prawa. Kochają wszystkich ludzi, a wszyscy ich prześladują. Są zapoznani i potępiani, a skazani na śmierć zyskują życie. Są ubodzy, a wzbogacają wielu. Wszystkiego im nie dostaje, a opływają we wszystko. Pogardzają nimi, a oni w pogardzie tej znajdują chwałę. Spotwarzają ich, a są usprawiedliwieni. Ubliżają im, a oni błogosławią. Obrażają ich, a oni okazują wszystkim szacunek. Czynią dobrze, a karani są jak zbrodniarze. Karani radują się jak ci, co budzą się do życia.[ …] a ci , którzy ich nienawidzą, nie umieją powiedzieć, jaka jest przyczyna tej nienawiści.
Jednym słowem: czym jest dusza w ciele, tym są w świecie chrześcijanie.”

Ci, którzy uwierzyli na pozór są tacy sami jak wszyscy, ale ich życie przemienia wiara w Jezusa, który w sposób niewidoczny działa. Dążymy do tego, aby być uczciwi, z miłością do ludzi, wytrwali, dla których wiara jest podstawą życia. Nie zawsze nam to wychodzi, ale staramy się. I chcemy być światłem w ciemności.

 

Wspólnota „Lew Judy” we Wrocławiu
miejsce żywej wiary

MSZA

WSPÓLNOTOWA

SPOTKANIE

MODLITEWNE

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU