ŚWIADECTWA

Dorota - Alfa to dobry czas

Dlaczego wzięłam udział w kursie Alfa?

Mam na imię Dorota. Kilka lat temu wzięłam udział w kursie Alfa. Chociaż wychowywałam się w rodzinie katolickiej, nadszedł taki moment w moim życiu, kiedy poczułam, że moja wiara jest bardzo krucha, i że tak naprawdę to nie wiem czy wierzę w Boga. Mimo tego, że nie wyobrażałam sobie niedzieli bez Mszy świętej i przystępowałam do sakramentu pokuty, czegoś mi brakowało. Na szczęście Pan Bóg ma plan dla każdego z nas. Kiedy zobaczyłam plakaty zachęcające do wzięcia udziału w kursie Alfa z napisem „Czy jest w życiu coś więcej?” poczułam, że muszę tam pójść, żeby być w końcu odnaleźć Boga w swoim życiu.

Kurs Alfa to był naprawdę dobry czas. Każdy wykład, którego słuchałam otwierał mi „oczy”, pomagał zrozumieć prawdy, których wcześniej nie rozumiałam, albo nawet nie zdawałam sobie z nich sprawy. Jednym z owoców, było to, iż zaczęłam czytać Pismo święte i starać się słyszeć Pana Boga. Wcześniej wydawało mi się, że nie jestem w stanie w ogóle czytać Biblii. Kurs był też czasem, kiedy doświadczałam jak Bóg działa przez innych ludzi. Ludzi, którzy podjęli trud, aby poświęcić swój czas i swoje siły, aby takie osoby jak ja przyprowadzać do Boga. Na każdym spotkaniu był czas na zwykłe ludzkie rozmowy, na dzielenie się swoimi rozterkami religijnymi, a oprócz strawy dla ducha była też i pyszna strawa dla ciała. Do dziś czuję ogromną wdzięczność dla tych osób i Pana Boga, który daje ludziom siłę do takich i jeszcze większych działań.

A po kursie? Kurs otworzył mnie na Boga, pomógł mi rozwiać wątpliwości i utwierdzić się w wierze. Chociaż wciąż upadam, nie załamuję się , bo wiem, że muszę się nawracać każdego dnia. Zmieniła się moja perspektywa patrzenia na Pana Boga, na świat, na ludzi, na modlitwę, podejście do Pisma św.

Czy warto wziąć udział w kursie Alfa? Wiem jedno. Gdybym nie wzięła udziału w tym kursie moja wiara nie wzrosłaby i nie byłaby taka, jaka jest teraz. Dlatego zachęcam Cię, jeśli się wahasz, a czujesz, że w Twoim życiu brakuje Ci Boga, przyjdź i spróbuj pogłębić swoją więź z Panem.

Dorota

MSZA

WSPÓLNOTOWA

SPOTKANIE

MODLITEWNE

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU