ŚWIADECTWA

Parę słów o mówieniu świadectwa 

Świadectwo ma wielką moc przekonywania gdyż wypływa z osobistego doświadczenia. Nie jest czymś teoretycznym, nie jest czymś wyczytanym lub usłyszanym ale jest relacją świadka, który to o czym opowiada przeżył lub osobiście to widział. Aby świadectwo mogło osiągnąć swój cel trzeba zadbać aby jego sposób i forma przekazu była jak najbardziej przychylna dla słuchaczy. Świadectwo powinno być radosne, zrozumiałe i nie za długie ( jeśli to jest świadectwo ewangelizacyjne to czas jego trwania nie powinien przekroczyć 3 min. podobnie jeśli świadectwo ma być wypowiedziane przed orędziem lub nauczaniem na spotkaniu. Na dłuższe świadectwo można sobie pozwolić tylko w wyjątkowych sytuacjach gdy jest zaplanowane jako centralny punkt wokół , którego budowane jest jakieś spotkanie.

Czytaj więcej: Parę słów o mówieniu świadectwa

Agata na Górze Modlitwy 

Jako że jestem główną ofiarą ostatniej góry modlitwy, chcę przesłać swoje świadectwo wszystkim. Bóg błogosławi to, co teraz piszę, gdyż ostatnio zepsuła mi się klawiatura komputerowa, a nagle po otrzymaniu maila od Piotra zaczęła działać. Przypadek? Nie sądzę :D
Ten wyjazd był kamieniem milowym w moim życiu, po 5 latach we wspólnocie. Teraz, po tych 4 miesiącach w Szwajcarii, widzę to z jeszcze innej perspektywy. Jadąc na górę modlitwy:

  • nie umiałam sie modlić,
  • nie umiałam szukać prawdziwego oblicza Boga,
  • nie umiałam siedzieć w ciszy i cieszyć się Jego obecnością,
  • nie potrafiłam ciesyć się obecnością innych ludzi...

Czytaj więcej: Agata na Górze Modlitwy

Dorota - Alfa to dobry czas 

Dlaczego wzięłam udział w kursie Alfa?

Mam na imię Dorota. Kilka lat temu wzięłam udział w kursie Alfa. Chociaż wychowywałam się w rodzinie katolickiej, nadszedł taki moment w moim życiu, kiedy poczułam, że moja wiara jest bardzo krucha, i że tak naprawdę to nie wiem czy wierzę w Boga. Mimo tego, że nie wyobrażałam sobie niedzieli bez Mszy świętej i przystępowałam do sakramentu pokuty, czegoś mi brakowało. Na szczęście Pan Bóg ma plan dla każdego z nas. Kiedy zobaczyłam plakaty zachęcające do wzięcia udziału w kursie Alfa z napisem „Czy jest w życiu coś więcej?” poczułam, że muszę tam pójść, żeby być w końcu odnaleźć Boga w swoim życiu.

Czytaj więcej: Dorota - Alfa to dobry czas

Olga i Iga 

Olga-Iga

Pod koniec sierpnia 2016 nasza Wspólnota została poproszona o modlitwę w intencji życia dwóch dziewczynek. Bliźniaczki przyszły na świat ponad dwa miesiące przed czasem. Każda z nich ważyła niespełna kilogram. Poród był tak niespodziewany, że dziewczynki nie miały jeszcze imion!

Czytaj więcej: Olga i Iga

Brian Welch 

Brian "Head" Welch
były gitarzysta zespołu Korn

"Kiedy Chrystus przyszedł, to uczucie, które On ci daje, to dar zrozumienia życia, że wszystko zostało stworzone przez Chrystusa i dla Chrystusa, jesteśmy stworzeni, aby być z Nim. To najbardziej niesamowite uczucie, bo jesteś tam gdzie należysz. W twoim życiu jest zadowolenie, bo nie musisz szukać już nigdzie indziej, jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś, a pytanie o sens życia jest odnalezione.”

świadectwo

 

MSZA

WSPÓLNOTOWA

SPOTKANIE

MODLITEWNE

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU