„Czytanie rozwija rozum młodzieży

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach” Cycero

 

     Strona ta ma na celu zachęcenie nas do wymiany refleksji po przeczytaniu książki, która nas zachęciła, zbudowała czy też wniosła nowe spojrzenie na relacje z Panem Bogiem. Być może słuchasz muzyki chrześcijańskiej, którą warto polecić innym? Napisz recenzję tej pozycji i wyślij do nas, aby pomóc innym braciom i siostrom wzbogacić się w wiedzę i doświadczenia wynikające z lektury wartościowych publikacji chrześcijańskich.

 

Recenzja powinna zawierać następujące informacje: TYTUŁ-AUTOR-WYDAWNICTWO-GDZIE MOŻNA KUPIĆ I ORIENTACYJNA CENA-DLACZEGO POLECAM-DO KOGO W SZCZEGÓLNOŚCI JEST ADRESOWANA TA POZYCJA (np. rodzice, młodzież, itp.). Gotową recenzję wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Kiedy Wielka Miłość Woła 

kiedy-milosc-wola

Eugeniusz de Mazenod urodził się w Prowansji pod koniec XVIII w. u progu reowolucji i bużliwych zmian w ówczesnej Europie. Tak zaczyna się opowieść o Bożym człowieku, misjonarzu którego miłość do Boga całe życie pchała ku ewangelizowaniu swoich bliźnich.

Czytaj więcej: Kiedy Wielka Miłość Woła

Arcykapłan 

arcykaplanMojżesz, każdy przynajmniej o nim słyszał. W jego cieniu stał człowiek o wielkiej odwadze który wszystko poświęcił Panu i o nim jest ta opowieść.

Czytaj więcej: Arcykapłan

Katechezy o Mszy Świętej 

mszaMsza Święta jest wielkim darem jaki otrzymaliśmy od naszego Pana a jej pełne zrozumienie pozwala nam na głębsze uczestnictwo. Jakiś czas temu poszukując takich materiałów znalazłem cykl audycji/katechez prowadzonych przez dwóch dominikanów Tomasza Grabowskiego i Grzegorza Przechowskiego.  Głosili nauczania o Mszy Świętej w bazylice św. Trójcy w Krakowie, które zostały zarejestrowane i dostępne są na stronie www.liturgia.pl.

Czytaj więcej: Katechezy o Mszy Świętej

Jezus Chrystus Biografia 

jcbiografiaNie jestem zbyt składny w pisaniu ale książka bardzo mnie zaciekawiła i chciałbym się nią podzielić. Autor podróżuje po Ziemi Świętej śladami Jezusa Chrystusa według chronologii wydarzeń opisanych w Ewangeliach. Spotyka i rozmawia z wieloma ludźmi, opisuje miejsca w których przebywał Jezus ale przede wszystkich zgłębia słowo Słowo Boże i próbuje dotrzeć do tajemnicy wydarzeń sprzed 2000 lat.

Czytaj więcej: Jezus Chrystus Biografia

MSZA

WSPÓLNOTOWA

Niedziela, 27.09.2020 o godz.15:30
Duży Kościół

SPOTKANIE

MODLITEWNE

Piątek, 09.10.2020 o godz.19:30
Sala Świętego Eugeniusza

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Niedziela, 25.10.2020 o godz.19.00
Duży Kościoł