Kiedy Wielka Miłość Woła 

kiedy-milosc-wola

Eugeniusz de Mazenod urodził się w Prowansji pod koniec XVIII w. u progu reowolucji i bużliwych zmian w ówczesnej Europie. Tak zaczyna się opowieść o Bożym człowieku, misjonarzu którego miłość do Boga całe życie pchała ku ewangelizowaniu swoich bliźnich.

Czytaj więcej: Kiedy Wielka Miłość Woła

Arcykapłan 

arcykaplanMojżesz, każdy przynajmniej o nim słyszał. W jego cieniu stał człowiek o wielkiej odwadze który wszystko poświęcił Panu i o nim jest ta opowieść.

Czytaj więcej: Arcykapłan

Katechezy o Mszy Świętej 

mszaMsza Święta jest wielkim darem jaki otrzymaliśmy od naszego Pana a jej pełne zrozumienie pozwala nam na głębsze uczestnictwo. Jakiś czas temu poszukując takich materiałów znalazłem cykl audycji/katechez prowadzonych przez dwóch dominikanów Tomasza Grabowskiego i Grzegorza Przechowskiego.  Głosili nauczania o Mszy Świętej w bazylice św. Trójcy w Krakowie, które zostały zarejestrowane i dostępne są na stronie www.liturgia.pl.

Czytaj więcej: Katechezy o Mszy Świętej

Jezus Chrystus Biografia 

jcbiografiaNie jestem zbyt składny w pisaniu ale książka bardzo mnie zaciekawiła i chciałbym się nią podzielić. Autor podróżuje po Ziemi Świętej śladami Jezusa Chrystusa według chronologii wydarzeń opisanych w Ewangeliach. Spotyka i rozmawia z wieloma ludźmi, opisuje miejsca w których przebywał Jezus ale przede wszystkich zgłębia słowo Słowo Boże i próbuje dotrzeć do tajemnicy wydarzeń sprzed 2000 lat.

Czytaj więcej: Jezus Chrystus Biografia

MSZA

WSPÓLNOTOWA

SPOTKANIE

MODLITEWNE

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU