Dlaczego warto?

Kurs Alpha ma za cel utwierdzić nas w podstawach naszej wiary dlatego też na samym początku już drugi wykład na Kursie poświęcony jest osobie Jezusa Chrystusa. Dużo miejsca zajmuje wykazanie historyczności Jego życia oraz dowodom na Jego zmartwychwstanie. Temat wydaje się kluczowy dla naszej wiary. Osobiście uważam, że nie watro wierzyć w cokolwiek bo to pomaga w życiu. Tak się mówi w coś musisz wierzyć coś co Ci odpowiada bo to Cie zmotywuje da Ci siłę itd. Myślę, że warto wierzyć tylko w coś co jest prawdziwe, co jest prawdą. Gdyby nie było historycznych, archeologicznych, literackich dowodów oraz całej historii Kościoła to nie wierzyłbym w Jezusa. Wiara nie polega na tym aby wzbudzić w sobie taką siłę aby uwierzyć w coś niewiarygodnego. Wiara polega na tym by zbadać dowody (oczywiście duch tego świata robi wszystko żeby te dowody wyśmiać, pomniejszyć, zakrzyczeć – duch tego świata chce aby wierzyć w niego) i pójść całym sercem za tym co zostało obiawione.

Świadectwo Doroty

Mam na imię Dorota. Kilka lat temu wzięłam udział w kursie Alpha. Chociaż wychowywałam się w rodzinie katolickiej, nadszedł taki moment w moim życiu, kiedy poczułam, że moja wiara jest bardzo krucha, i że tak naprawdę to nie wiem czy wierzę w Boga. Mimo tego, że nie wyobrażałam sobie niedzieli bez Mszy świętej i przystępowałam do sakramentu pokuty, czegoś mi brakowało. Na szczęście Pan Bóg ma plan dla każdego z nas. Kiedy zobaczyłam plakaty zachęcające do wzięcia udziału w kursie Alpha z napisem „Czy jest w życiu coś więcej?” poczułam, że muszę tam pójść, żeby być w końcu odnaleźć Boga w swoim życiu.

Kurs Alpha to był naprawdę dobry czas. Każdy wykład, którego słuchałam otwierał mi „oczy”, pomagał zrozumieć prawdy, których wcześniej nie rozumiałam, albo nawet nie zdawałam sobie z nich sprawy. Jednym z owoców, było to, iż zaczęłam czytać Pismo święte i starać się słyszeć Pana Boga. Wcześniej wydawało mi się, że nie jestem w stanie w ogóle czytać Biblii. Kurs był też czasem, kiedy doświadczałam jak Bóg działa przez innych ludzi. Ludzi, którzy podjęli trud, aby poświęcić swój czas i swoje siły, aby takie osoby jak ja przyprowadzać do Boga. Na każdym spotkaniu był czas na zwykłe ludzkie rozmowy, na dzielenie się swoimi rozterkami religijnymi, a oprócz strawy dla ducha była też i pyszna strawa dla ciała. Do dziś czuję ogromną wdzięczność dla tych osób i Pana Boga, który daje ludziom siłę do takich i jeszcze większych działań.

A po kursie? Kurs otworzył mnie na Boga, pomógł mi rozwiać wątpliwości i utwierdzić się w wierze. Chociaż wciąż upadam, nie załamuję się , bo wiem, że muszę się nawracać każdego dnia. Zmieniła się moja perspektywa patrzenia na Pana Boga, na świat, na ludzi, na modlitwę, podejście do Pisma św.

Czy warto wziąć udział w kursie Alpha? Wiem jedno. Gdybym nie wzięła udziału w tym kursie moja wiara nie wzrosłaby i nie byłaby taka, jaka jest teraz. Dlatego zachęcam Cię, jeśli się wahasz, a czujesz, że w Twoim życiu brakuje Ci Boga, przyjdź i spróbuj pogłębić swoją więź z Panem.

Dorota

MSZA

WSPÓLNOTOWA

SPOTKANIE

MODLITEWNE

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU